Dovedite veštinu seckanja do savršenstva i uštedite vreme
Šta povezuje lubenice, đumbir i paradajz? Verovatno to što ih sečete na teži način. Lubenicu jednostavno isecite na pola, a zatim polovine isecite na kockice. Dobićete fine jednake kriške sa malim komadom kore na kraju za koju ćete moći da ih držite. Čeri paradajz postavite između dva ravna plastična poklopca i secite ga po horizontali reckastim nožem.
Što se đumbira tiče, nemojte koristiti nož. Oljuštite ga ivicom kašike.
Brze ispravke početničkih grešaka
Greške se dešavaju, ali ne moraju vam pokvariti obrok. Na primer, recimo da ste presolili đuveč. Da li to znači da je potpuno uništen? Naravno da ne. Jednostavno stavite krišku sirovog krompira ili jabuke u jelo na 10 minuta i ona će pokupiti višak soli. Supe koje ste presolili možete spasiti šećerom ili sirćetom.
Šta je sa vodom koja iskipi ili mlekom koje se prelije i napravi nered na vašoj ploči za kuvanje? Nikada više. To ćete sprečiti tako što ćete podmazati ivicu šerpe. Tako je jednostavno.
Da li znate u čemu je tajna za jednostavno ljuštenje tvrdo kuvanih jaja? Tajna je u dodavanju 1 kašičice sode bikarbone u vodu pre ključanja. Nakon što se jaja skuvaju, ostavite ih da odstoje 10-12 minuta pre nego što ih oljuštite. Skidanje ljuske nikada neće biti lakše.
Uštedite novac tako što ćete manje bacati hranu
Ljudi širom sveta godišnje bace 1,3 milijarde tona hrane. Kakva šteta. Evo nekoliko saveta kako da održavate hranu svežom i izbegnete njeno bacanje.
Da biste sačuvali začine jednostavno ih zamrznite u maslinovom ulju - isto važi i za soseve i umake. Koristite posude za led za savršeno sačuvane pojedinačne porcije.
Da biste šećer održali rastresitim, u kutiju stavite nekoliko penastih bonbona. Vlaga u penastim bonbonama neće dozvoliti grudvanje šećera.
Kupili ste previše zelenog grožđa? Jednostavno ga zamrznite i koristite ga umesto kockica leda u soku ili vinu; grožđe neće razrediti vaše piće.